PRESSITEADE 01.04.2022: Võru Gümnaasium soovib oma koolikassi kivisse raiuda

Võru Gümnaasium soovib teha Võru Linnavalitsusele ettepaneku püstitada Võru keskväljakule praeguse udu-purskkaevu asemel korralik purskkaev, mille keskmes paikneks koolikass Johannese skulptuur ning millest saaks palava ilmaga jahutust väljakul viibivad inimesed.

Koolikass Johannesest on kujunenud Võru Gümnaasiumis väga oluline koolipere liige, kes on oma nime saanud Johannes Käisi auks. Tema foto leiab kooli töötajate pildigaleriist ja käpajälg ehib koolipitsati kõrval õpilastele jagatavaid tänukirju. Eelmisel õppeaastal eraldas Õpetajate Leht talle lausa omanimelise rubriigi.

Kuna kass Johannesel oli „Aasta kool 2020“ tiitli võitmisel väga suur roll, soovib kool oma kassi tänada ning järgmistele põlvedele mälestuseks kivisse raiuda. Purskkaevust võiks kujuneda Võru linna olulisi sümboleid, nagu on „Suudlevad tudengid“ Tartus, „Pissiv poiss“ Brüsselis, “Tarvas” Rakvere Vallimäel või August Maramaa skulptuur koeraga Viljandis.

Loomi kohtab skulptuuride/monumentidena Eesti linnaruumis vähe, seepärast võiks taoline purskkaev nii elevust kui elamust pakkuda ning omaette vaatamisväärsuseks kujuneda. Lisaks pilgu püüdmisele linnaruumis võiks sellest saada oluline haridussümbol ja kohtumispaik, oleks põhjust uusi traditsioone algatada nii kooli kui linlaste poolt.

Et ettepanek ei jääks vaid väikesele huvigrupile oluliseks ideeks, soovitakse linnaelanike seas läbi viia rahvahääletus. Kuna aasta kooli tiitel pälvis rahva toel tunnustuse „Võro liina tegu 2020“, loodavad ettepaneku tegijad ka seekord võrokeste toetusele. Positiivse tagasiside korral rahastab ettevõtmist vastloodud Võru Gümnaasiumi vilistlasfond.

Johannes