• Toitlustuskulude hüvitamine. Õpilasele on koolilõuna tasuta. Loe täpsemalt siit.

• Sõidukulude hüvitamine. Võru Gümnaasiumil on riigigümnaasiumina võimalik kompenseerida sõidukulud õpilasele, kelle alaline elukoht ei ole Võru linnas. Kompenseerimine toimub vastavalt haridus- ja teadusministri määrusele Riigikoolide õpilaste sõidukulu hüvitamise kord ja ulatus ning see kehtib kommertsliinil:
    - Iga päev kooli ja tagasi alalisse elukohta sõitvatele õpilastele hüvitatakse sõidukulud arvestusega üks edasi-tagasi sõit päevas.
    - Õpilaskodus* või üürikorteris või nt sugulaste juures elavatele õpilastele hüvitatakse kooli ja tagasi alalisse elukohta sõidu kulud (edasi-tagasi sõit neli korda kuus), samuti riiklikeks pühadeks alalisse elukohta ja tagasi kooli sõidu ning koolivaheaegadele mineku ja sealt tagasi sõidu kulud.
    - Neile, kes sõidavad iga päev ja kelle bussiliiniveo korraldajaks on Kagu Ühistranspordikeskus, on sõit tasuta. Sõiduõiguse annab sõidukaart, millega toimub sõidu kohustuslik valideerimine. Sõidukaardi asemel võib kasutada ka kooli poolt väljastatud e-õpilaspiletit.
    - Neile, kes sõidavad iga päev ja kellel sõit on tasuline, hüvitatakse sõidukulud sõidupiletite alusel. Iga kuu viiendaks kuupäevaks tuleb kantseleisse esitada aruanne koos piletitega.
    - Neile, kes elavad õpilaskodus/üürikorteris/mujal, hüvitatakse sõidukulud (edasi-tagasi neli korda kuus) sõidupiletite alusel. Iga kuu viiendaks kuupäevaks tuleb kantseleisse esitada aruanne koos piletitega.
    - Sõidukulude hüvitamiseks tuleb septembri alguseks kantseleisse esitada vastav taotlus. Tasuta sõidu korral taotlust esitama ei pea.

• Majutuskulude hüvitamine. Võru Gümnaasiumil on riigigümnaasiumina võimalik hüvitada majutuskulud õpilasele, kelle elukoha ja kooli vahelise edasi-tagasisõidu kestus ühistranspordiga on kauem kui poolteist tundi (90 minutit) päevas. Majutuskulusid ei hüvitata kooliga samas asulas elavale õpilasele ja ka siis, kui kool on sõlminud õpilaste majutamiseks lepingu teise kooli või majutusettevõttega ja õpilasele on õppeaasta alguseks tagatud õpilaskodu koht või majutus majutusettevõttes. Majutuskulud on ühiselamu või õpilaskodu kasutamiseks sõlmitud lepingu kohatasu; eluruumi üürilepingu tasu; majutusettevõtte eluruumi kasutamise lepingu tasu. Majutuskulusid hüvitatakse õpilase poolt esitatud kulu tõendavate dokumentide alusel kokku kuni 70 (seitsmekümne) euro ulatuses kuus. Majutuskulud hüvitatakse õpilasele õppetöö perioodil kuni 10 kuud õppeaastas. Õpilane esitab majutuskulude hüvitamiseks enda ja vanema / seadusliku esindaja (alla 18-aastase õpilase puhul) täidetud vormikohase avalduse, millele lisab kehtiva üürilepingu või muu majutuslepingu koopia (ainult esimesel taotlemiskorral). Majutuskulude hüvitise avaldus ja kulu tõendavad dokumendid esitatakse kooli juhiabile hiljemalt taotletavale kuule järgneva kuu 15. kuupäevaks. Avalduse võib esitada ka digitaalselt allkirjastatuna See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Võru Gümnaasiumi õpilastel on võimalik majutuda ka Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilaskodus.