• Karel Kuus pälvis ajalooalaste uurimistööde võistlusel (Vabariigi Presidendi auhindadele) raamatupreemia.
  • Sirelin Punt saavutas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esseekonkursil "Mina ja muusika - muusika ja mina" III koha.
  • Alex Gunnar Rantala pääses soome keele olümpiaadi üleriigilisse vooru.
  • 8. mail toimunud geograafiaolümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Saara Denisov 29. koha ja Lauri Lepik 32. koha.

• 30. aprillil toimunud üleriigilisel rahaolüpiaadil saavutas I koha Tõnis Jäädmaa.

• 29. aprillil toimunud Eesti parima õpilasfirma finaalvõistlusel osales õpilasfirma Mäts (koosseisus: Reio Astla, Kenter Sabre, Andres Eichenbaum, Robin Varusk).

• 6.-7. märtsil toimunud usundiõpetuse vabariiklikus voorus saavutas Karel Kuus 9. koha.

• 6. märtsil toimunud inglise keele olümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Marika Adson I koha.

• 4. märtsil toimunud majandusõpetuse vabariiklikus voorus saavutas Saara Denisov 13.-14. koha, Hanna Uibokand 17. koha ja Gert Loos 32. koha.

• 4. märtsil toimunud majandusõpetuse olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas I koha Saara Denisov, II koha Hanna Uibokand, III koha Gert Loos ja 4. koha Claudia Kõivoste.

• 15. veebruaril toimunud muusikaõpetuse olümpiaadil saavutas Hellika Otsar I koha ja Sippie Guth II koha.

• 12. veebruaril toimunud Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis saavutas neidude arvestuses Võru Gümnaasiumi esindus I koha (koosseisus: Emmeliine Kalvik, Sandra Uibo, Cassedy Räst, Ene-Liis Kahar, Jana Dzjuba, Marleen Mälton) ja II koha (koosseisus: Linda Koreinik, Kätlin Käpa, Grete Hollo, Rahel Ariel Kaur, Airin Alliksoo), noormeeste arvestuses I koha (koosseisus: Karl Daniel Park, Karl Jörgen Lööper, Märt Uibo, Reio Helekivi, Siim Hallik, Hando Allmann) ja II koha (koosseisus: Arthur Lepp, Kert Murde, Hendrik Mändik, Marcus Jäger, Rasmus Sarapuu, Jürgen Kobin).

• 11. veebruaril toimunud geograafiaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Saara Denisov I koha, Lauri Lepik II koha, Gregor Artur Vahtra 4. koha ja Teele Ann Toomik 5. koha.

• 8. veebruaril toimunud üleriigilisel TalTechi majandusvõistlusel saavutas Hanna Uibokand 5. koha.

• 8. veebruaril toimunud kunstiõpetuse olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas I koha Helen Cornelia Kuklane, II koha Regina Fluss ja 5. koha Anastasija Firsanova.

• 8. veebruaril toimunud ajaloo-olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas teemaarvestuses I koha Melvin Sikk, Helina Härma, Katrinka Josephine Savimägi, II koha Sippie Guth ja 5. koha Jako Laidver.

• 8. veebruaril toimunud Eesti õpilasfirmade laadal tunnustati õpilasfirmat Idüll (koosseisus: Vanessa Alström, Aliis Lang, Markus Vetemäe) sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtte eripreemiaga ja õpilasfirmat Taleio (koosseisus: Marite Mäesaar, Loren Seim, Reio Helekivi) mitmekülgselt silmapaistva ettevõtte eripreemiaga.

• 5. veebruaril toimunud matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Gerda Aire Jahu, II koha Kertu Peelo ja III koha Richard Lepp. 11. klasside arvestuses saavutas II koha Kristlin Kottisse, III-4. koha Linda Koreinik ja Ida Pinte. 12. klasside arvestuses saavutas I koha Hanna Uibokand, II koha Karl Jörgen Lööper, III koha Grete Hollo ja 4. koha Ranel Pokker.

• 3. veebruaril toimunud usundiõpetuse olümpiaadi esseevoorus saavutas edasipääsu vabariiklikule olümpiaadile Karel Kuus.

• 1. veebruaril toimunud bioloogiaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Laura Järvpõld, II koha Gerda Aire Jahu, III koha Ralf Parijõgi, 4. koha Ann Kukk, 5.-6. koha Kertu Peelo. 11. klasside arvestuses saavutas II koha Lauri Lepik, 4. koha Gerda Narusk, 5. koha Kirke Rumvolt, 6. koha Airin Alliksoo. 12. klasside arvestuses saavutas I koha Gregor Artur Vahtra, II koha Getriin Meister, III koha Kaisa Vink, 4. koha Karmel Ader, 5.-6. koha Annabel Toom ja Mirjam Kivimäe.

• 29. jaanuaril toimunud Tartu Tamme Gümnaasiumi teadusvõistlusel "Nupp nokib" saavutas Võru Gümnaasiumi esindus I koha (koosseisus: Kirke Rumvolt, Ida Pinte, Lauri Klade, Kaarel Koido, Karl Jörgen Lööper).

• 28. jaanuaril toimunud Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel sisekergejõustikus saavutas TA vanuseklassis kuulitõukes II koha Ester Liira ja III koha Laura Järvpõld. TJ vanuseklassis saavutas kõrgushüppes I koha Grete Hollo, II koha Ene-Liis Kahar ja III koha Jana Dzjuba, kaugushüppes III koha Jana Dzjuba ja 5. koha Grete Hollo, 60 m jooksus I koha Agate Tillmann, II koha Sirelin Punt ja 6. koha Jana Dzjuba, kuulitõukes I koha Airin Alliksoo ja 4. koha Grete Hollo, 600 m jooksus I-II koha Agate Tillmann ja Marite Mäesaar, III koha Sirelin Punt ja 4. koha Anita Laanejõe, 200 m jooksus I koha Sirelin Punt ja II koha Marite Mäesaar. PJ vanuseklassis saavutas kuulitõukes III koha Karl Daniel Park.

• 25. jaanuaril toimunud keemiaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Henry Ilves, 11. klasside arvestuses I koha Arthur Lepp ja III koha Ida Pinte, 12. klasside arvestuses I koha Annabel Toom, II koha Saada Denisov, III koha Kaisa Vink ja 4. koha Karmel Ader.

• 24. jaanuaril toimunud eesti keele olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Laura Järvpõld, II koha Katrinka Josephine Savimägi ja III koha Ann Kukk, 11. klasside arvestuses I koha Andres Eichenbaum ja 4. koha Lauri Lepik, 12. klasside arvestuses II koha Rahel Ariel Kaur, III koha Karl Jörgen Lööper ja 4. koha Sippie Guth.

• 23. ja 24. jaanuaril toimunud riigigümnaasiumite segavõrkpalli võistlusel saavutas Võru Gümnaasiumi esindus 4. koha (koosseisus: Kerli Kubi, Cassandra Piirioja, Laura Kaur, Kätlin Käpa, Reio Helekivi, Randel Päästel, Franco Taaber, Marcus Jäger).

• 18. jaanuaril toimunud füüsikaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas I koha Kaarel Koido, II koha Tarvi Läll, III-4. koha Karl Jörgen Lööper ja Kristo Munski, 5. koha Ida Pinte.

• 15. jaanuaril toimunud Võru maakonna meistrivõistlustel saalijalgpallis saavutas Võru Gümnaasium neidude arvestuses I koha (koosseisus: Hanna Parv, Ene-Liis Kahar, Emmeliine Kalvik, Sandra Uibo, Marie Sepp, Margot Ansberg, Marleen Mälton, Rahel Ariel Kaur) ja noormeeste arvestuses I koha (koosseisus: Aimar Vendelin, Enrico Jäger, Mario Kaunis, Ronan Pähn, Karl Jörgen Lööper, Üllar Täht, Steven Sakhov, Merlis Muusikus, Lukas Vahter).

• 8. jaanuaril toimunud üleriigilisel füüsikavõistlusel "Kajakas" saavutas ligi 500 osaleja hulgas 10. koha Kerili Täht, 17. koha Gregor Artur Vahtra, 36. koha Maria Kall.

• 14. detsembril toimunud Tartu õpilasfirmade jõululaadal tunnustati Marite Mäesaart särava laadatähe eripreemiaga. Samal laadal sai õpilasfirma Idüll (Aliis Lang, Vanessa Alström, Markus Vetemäe) parima toote preemia.

• 13. detsembril toimunud võistluse "Küberpähkel" lõppvoorus sai meie kooli võistkond (Remo Ojasoo, Hellika Otsar, Markus Johannes Mölder, Ida Pinte) tubli 14. koha.

• Novembris toimunud üleriigilisel kodanikupäeva viktoriinil INSA saavutas II koha (I koht maakonnas) Lauri Klade, III koha (II koht maakonnas) Karl Jörgen Lööper, 6. koha (III koht maakonnas) Ida Pinte, 16. koha Harold Poderat, 18. koha Kadri Kauts ja 19. koha Melani Klaanberg.

• 30. novembril toimunud Värska õpilasfirmade laadal tunnustati õpilasfirmat Taleio (koosseisus: Marite Mäesaar, Loren Seim, Reio Helekivi) parima toote eripreemiaga.

• 30. novembril toimunud üleriigilisel solistide konkursil "Jõulutäht 2019" saavutas I koha Hellika Otsar.

• 29. novembril toimunud solistide konkursil Võrumaa Laulukarusell pääsesid finaalvõistlusele Hellika Otsar, Sippie Guth, Sepo Koppel.

• 27. novembril toimunud Eesti koolinoorte XVII mälumängumeistrivõistlustel saavutas 12. klasside esindus I koha (koosseisus: Saara Denisov, Harold Poderat, Karl Jörgen Lööper, Kristo Munski) ja 11. klasside esindus II koha (koosseisus: Romy Liiskmann, Kadri Kauts, Linda Koreinik, Tarvi Susi).

• 26. novembril tunnustati Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi konkursil ettevõtlike inimesi. Teiste hulgas oli aasta ettevõtliku õpilase tiitlile nomineeritud ka Karl Jörgen Lööper. Konkursi korraldajate sõnul oli Karl Jörgen silmapaistev nominent.

• 21. novembril toimunud Laheda Koolipäeva konverentsil kuulutati välja Hea Eeskuju 2019. Meie kooli Mõisnik Karl Jörgen Lööper oli 15 nominendi hulgas.

• 12. novembril toimunud Võru maakonna koolinoorte segavõrkpalli KV-l (10.-12. klasside õpilastele) saavutasid meie noored I ja III koha. Esimese koha võistkonda kuulusid Franco Taaber, Marcus Jäger, Randel Päästel, Laura Kaur, Kätlin Käpa, Kerli Kubi, Triinu-Liis Tarros.

• 18. oktoobril toimunud maastikumängul "Tornist torni" saavutasid meie õpilased suurepärase I koha. Võistkonda kuulusid Ranel Pokker, Tarvi Läll, Henri Helekivi, Grete Hollo, Jana Dzjuba, Sirelin Punt.

• 5. oktoobril toimunud üleriigilised keemiaõpetuse lahtistel võistlustel saavutas Arthur Lepp 53.-54. koha.

• 2. oktoobril toimunud Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel orienteerumises saavutasid TJ vanuseklassis I koha Jana Dzjuba ja Grete Hollo. PA vanuseklassis saavutas II koha Tõnis Jäädmaa.

• 25. septembril toimunud Võru maakonna koolinoorte sügisesel murdmaajooksul saavutas TA vanuseklassis 500 m jooksus II koha Ester Liira, TA vanuseklassis 2000 m jooksus II koha Gerda Narusk ja III koha Merli Mari Utsal, TJ vanuseklassis 500 m jooksus II koha Jana Djuba ja III koha Grete Hollo. PA vanuseklassis saavutas 3000 m jooksus III koha Tõnis Jäädmaa.

• 18. septembril toimunud Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel jalgpallis saavutas Võru Gümnaasiumi esindus II koha (koosseisus: Mario Kaunis, Lukas vahter, Robin Varusk, Sebastian Johanson, Aimar Vendelin, Jaagup Kurm, Ronan Pähn, Karl Jörgen Lööper, Karl Sebastian Dremljuga) ja III koha (koosseisus: Üllar Täht, Enrico Jäger, Siim Hallik, Marcus Jäger, Jarko Nassar, Rasmus Sarapuu, Steven Sakhov, Merlis Muusikus, Gert Loos).