Nüüd, kui augusti alguses toimunud suurest vaktsineerimise päevast on möödas viis kuud, korraldab Võru Gümnaasium koostöös Qvalitas Arstikeskusega taas suure vaktsineerimise päev.

Neljapäeval, 13. jaanuaril kell 10.00-16.00 korraldavad Võru Gümnaasium ja Qvalitas Arstikeskus suure vaktsineerimise päeva. Vaktsineerimisele saab tulla eelregistreerimata.

Vaktsineerimine toimub Võru Gümnaasiumis (Seminari 1 Võru linn). Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument. Alaealine (12-17-aastane) peab tulema koos vanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineeritakse Pfizeri-BioNTech ja Moderna vaktsiiniga. Võimalik on saada esimene doos, teine doos või tõhustusdoos. Tõhustusdoos tehakse alates 18-eluaastast. Tõhustusdoos vähendab kordades nii nakatumisriski kui ka raskelt haigestumise tõenäosust. Tõhustusdoosi saad teha siis, kui esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas:
* Pfizer/BioNTechi, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul vähemalt 3 kuud,
* Jansseni vaktsiini puhul 2 kuud.

Tõhustusdoosi saab teha ka siis, kui koroonaviiruse läbipõdenuil on esimesest doosist möödas 5 kuud.

Vaktsineerimise päev on vajalik, sest tõhustusdoosi saanute osakaal Võrumaal on Eestis üks väiksemaid. Võru Gümnaasium on töötajate ja õpilaste vaktsineeritusega heas seisus. Näiteks 100% töötajatest omab COVID digitõendit ja 71% töötajatest on teinud tõhustusdoosi. Kool loodab, et ka õpilased kasutavad võimalust ja lasevad teha endale tõhustusdoosi. Nii saame hoida kooli võimalikult kaua ja paljudele turvaliselt avatuna.

Enne vaktsineerimist soovitame kasutada koroonakaitsekalkulaatorit: https://vaktsineeri.ee/covid-19/kalkulaator/. See annab vastuse vaktsineerimiskuuri staatuse, kehtiva tõendi ning järgmise vaktsineerimise soovitusliku kuupäeva kohta lähtuvalt vaktsineerimiskuuri läbimisest ja haigestumisest enne vaktsineerimiskuuri või selle ajal.

Info vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee.

Vaktsineerimise FB kaas