Tere


Olen Võru Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Sulg.

Sain ehmatava diagnoosi - müeloomtõbi ehk luuüdivähk - 2016. aasta juuni lõpus. Alguses oli haigus mitteagressiivne ning aeglase kuluga, kuid 2017. aasta detsembriks oli pilt sootuks vastupidine. Olin pool aastat haiglas, sellest kolm kuud liikumisvõimetu hooldatava voodihaigena. Pärast esimest tüvirakkude siirdamist 2018. aasta juunis oli olukord lootusrikas peaaegu aasta, kuid 2019. aasta suvel veeres kõik jälle allamäge.

Kingitud Elu fondi ja lahkete annetajate abiga sain möödunud aastal varasemast tõhusama ravimi, mis võimaldas mu haiguse sedavõrd taganema sundida, et pärast teist tüvirakkude siirdamist selle aasta jaanuaris oli seis jälle päris hea. Mai teisest poolest peale algas kodus võetavate keemiaravitablettidega plaaniline säilitusravi. Veel juunikuised analüüsid näitasid, et kõik on korras ja kontrolli all.


Halb uudis tabas mind juuli keskel, kui selgus, et kasvajarakud on taas tõusuteel. Pidin hakkama võtma tugevamaid keemiaravitablette, millele lisandus hormoonravi. Ma ei lasknud pead norgu, treenisin edasi kolm-neli korda nädalas basseinis võimeldes ja püsisin küllaltki heas toonuses, nii et sättisin end vastutulelikul kokkuleppel juhtkonnaga augusti lõpust peale vähendatud koormusega tööl käima. Tundsin end mõnda aega peaaegu et endisena.

Optimismi jagus oktoobri keskpaigani. Selleks ajaks oli alanud näo- ja seljavalu ning selgus, et rindkeres on uusi kasvajakoldeid ja üks kolle on ka põskkoopas.


Nii pidingi pöörduma uuesti Kingitud Elu fondi poole palvega rahastada mu ravi karfilsomiibiga, mis aitas mu möödunud aastal jalule. Eesti Haigekassa karfisomiibi kahjuks ei rahasta.


Seljataga on hulk katsumusi, millega olen toetavate arstide, õdede, hooldustöötajate, pere, sõprade, kolleegide ning paljude teiste heade inimeste abiga toime tulnud. Sain hiljaaegu 55-aastaseks, tervena elatud aastaid on paraku kolme võrra vähem, kuid loodetavasti on uus raviskeem tõhus ning annab viimaks oodatud tulemusi. Paraku jätkub ravimit ainult aasta lõpuni. Mu eriline tänu kuulub Kingitud Elu fondile ja kõikidele annetajatele, kes on toetanud nii mind kui ka tuhandeid teisi abivajajaid. Söandan edastada palve aidata annetustega mu edasist ravi rahastada.


Ülekande saab teha: SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu", Swedbank, EE212200221059073061. Selgituseks palun lisada märksõna “Merle Sule ravi toetuseks” või "Merle Sulg”, et annetusi saaks identifitseerida ja minu ravi jaoks kasutada.


Tänumeeles
Merle Sulg

 4MM2456