Avaldatud: 27.02.2020

Viimati muudetud: 12.03.2020

• Õpilasel, kes käis puhkamas Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis või Kanaari saartel, on soovituslik õppida kaks nädalat pärast reisilt naasmist kodus ja jälgida enda tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb palavikku, köha või hingamisraskusi, siis kontakteeruda esmalt telefoni teel oma perearstiga või küsida nõu infoliinilt 1220 või võtta ühendust kiirabiga numbril 112.

• Kui õpilane on hiljuti reisinud mujal välismaal, siis tuleb sellest klassijuhajat teavitada ja jälgida oma tervist. Samuti tuleb jagada infot, kui õpilane on olnud lähikontaktis kellegagi, kes on riskipiirkonnas reisinud ja kellel on hingamisteede haiguste sümptomid (palavik, köha või hingamisraskused).

Vt jooksvalt täienevat riskipiirkondade kaarti siit. USA John Hopkinsi Ülikooli teaduse- ja insenerikeskuse loodud virtuaalne kaart.

• Kui õpilane puudub koolist, teavitab vanem sellest (sh põhjusest) klassijuhatajat. Puudumine ei vabasta õpilast õppetundides taotletavate õpitulemuste saavutamise kohustusest. Selleks tuleb vajaduse korral õpilasel pöörduda aineõpetaja ja/või õppejuhi poole.

• Üldiselt tuleb järgida järgmisi soovitusi:
* Väldi lähedast kontakti haige inimesega.
* Tõbisena ja haigena püsi kodus.
* Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga nende puudumisel sobib suu ja nina katmiseks varrukas.
* Pese korralikult käsi. Sage kätepesu kaitseb viiruste eest.
* Väldi näopiirkonna puudutamist saastunud kätega.
* Ela tervislikult - maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, väldi stressi, joo piisavalt vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.
* Vaata üle oma reisiplaanid.

• Kool pöörab tähelepanu järgmistele ennetusmeetmetele:
* Kool säilitab rahuliku meele ning tegutseb läbimõeldult ja värskele ametlikule teabele tuginedes.
* Koolis on kvaliteetne siseõhk ja töötav ventilatsioon. Ventilatsioon on töökorras ja regulaarselt nõuetekohaselt hooldatud.

* Ruume tuulutatakse regulaarselt.
* Korraldatud on igapäevane märgkoristus, koristamisel pestakse pingid/lauad, ukselingid, söögilauad jmt nõuetekohaste pesemis-/ desinfitseerimisvahenditega.
* Mööblit, riiuleid, radiaatoreid puhastatakse vähemalt kaks korda nädalas.
* Igapäevaselt puhastatakse ja desinfitseeritakse tualettruumi sisustus ja pinnad.
* Tualettruumid varustatakse piisavas koguses kätepesuvahendiga ja paberrätikuga.
* Välisuste ja kraanikausside juures on desinfitseerimisvahendid.

Soovitused on koostatud Terviseameti juhiste põhjal. Kool jälgib olukorda ja tegutseb vastavalt Terviseameti ja muudele ametlikele soovitustele ja korraldustele. Lisainfo Terviseameti veebilehelt. Kordumakippuvatele küsimustele vastused leiab HTMi veebilehelt.

Vajaduse korral on kool valmis õppetööd korraldama ka distantsõppena. Lisainfo kooli direktorilt Karmo Kurvitsalt (58985101, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

88257653 3262981680382147 3054591787571085312 o