Päriselt

Neljapäeval, 28. jaanuaril avame kell 16:30 koolis kunstnik Leno Morfini näituse "Päriselt". Sellega seoses on koolimaja kõigile huvilistele avatud kell 16:30-18:00. Olete väga oodatud!

Abstraktse maali võimest vormida elusat hetke terviku tõest ja täiusest: „Defineeritud jooni ei ole olemas. Kui ma sind näen, siis ma ei näe sind nii, nagu sa oled, vaid ma näen, kuidas valguskiired lõikuvad. Kui ma su ümber kontuuri joonistaksin, siis ma lõikaksin su ümbritsevast välja." (L. Morfin)

Leno Morfin sündis 1954. aastal Mehhikos Sierra Madre mägedes. Juba 16-aastaselt harjutas ta kätt kingsepana, voolis skulptuure ja maalis, kuni tema pere emigreerus Chicagosse USAs, kus Leno asus tööle mitmesugustel ametialadel. Maalimise juurde pöördus ta siiski aina tagasi ja selle kohta on ta ise öelnud: "Elu on nagu mänguasjapood täis tuhaneid lelusid, mille seast on nii keeruline valikut teha. Me peaaegu unustame, et kõige põnevam mänguasi on peidus meis endis." 1994. aastal avastas Leno loomingu tuntud prantsuse skulptor Louis Durot, kes seejärel tutvustas leitud talenti maailmas. Leno Morfin on avanud arvukalt maalinäitusi USAs, Hiinas, Euroopas ja Mehhikos.

Eestit külastas Mehhiko kunstnik esimest korda 2010. aastal, mil muuhulgas avati ka ulatuslik näitus Võru Linnagaleriis, mis väljendas tema tööde loomupärast vabadust vastuolude, mõtte ja kavatsuse piirdest. Leno maalid ei kujuta, kujutle, ilusta ega dekoreeri, ta ei vaja maalimiseks vaadet, tema maalid ise on vaade availma, avatud ja avastamata ilma.

Näitused

2014 Kuressaare Linnagalerii; 2013 Pärimusmuusika Ait, Viljandi; 2012 klubi Atlantis, Tartu; 2011 Mehhiko Suursaatkond Helsingis; Misrachi Kunstigalerii, Mexico City; Toyota Puerto Vallarta ja Galeria Plaza Peninsula, Mehhiko; 2010 näituste sari „Jäljed“ Eestis; 2009 “Pasión a la Vida” ja “The Dreams Unseen”, Puerto Vallarta, Mehhiko; 2006 Sofa Show, Chicago; 2005 Põhja-Atlanta Messikeskus, Atlanta; 2002 Art Contemporain 2000, Pariis; 2000 Hiina Kunsti Expo, Beijing; Shanghai Kunst, Shanghai; Shell & Connoisseur's LTD, Chicago; 1999 Hiina Kunsti Expo, Beijing; Shanghai Kunst, Shanghai; 1998 Berliini Kaasaegse Kunsti Expo, Berliin; Shell & Connoisseur's LTD, Chicago; Prantsuse Allianss Miamis, Miami; Prantsuse Allianss Atlantas, Atlanta; Gisele Personi Eragalerii, Atlanta; 1997 Shell & Connoisseur's LTD, Chicago; 1996 New Yorgi Messikeskus; Los Angelese Kunsti Expo; Kullaranniku Kunstimess, Chicago; 1995 Art Miami; Sofa Show, Miami; Põhja-Atlanta Messikeskus, Atlanta.

Leno