Terviseameti andmetel on grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine kasvamas. Gripi ennetamiseks on vajalik järgida hügieenireegleid:

• Väldi lähedast kontakti haigestunud inimesega. Kui oled ise haige, siis hoia teistest kaugemale, et ka nemad ei haigestuks.
  • Koolis haigustunnuste ilmnemisel pöördu kooliõe poole.
  • Kui võimalik, siis jää haigestumise korral koolist koju. Sellega hoidud nakatamast teisi. Palaviku korral võib kooli tagasi tulla siis, kui palavikku ei ole olnud viimased 24 tundi.
  • Aevastades ja köhides kata oma suu ja nina. Kasuta selleks pabersalvrätikut või häda korral varrukat. Sellega hoidud nakatamast teisi enda ümber.
  • Pese käsi. Sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest.
  • Väldi oma silmade, nina ja suu puudutamist pesemata kätega. Pisikud levivad siis, kui puudutatakse pisikutega kaetud esemeid ja seejärel oma silmi, nina või suud.
  • Ela tervislikult. Maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, joo piisavalt vett ja söö täisväärtuslikku toitu.

Eelnimetatud soovitused pärinevad Terviseameti veebilehelt, kus on vastused korduvatele küsimustele seoses gripiga. Tervisest lugupidav käitumine aitab ennetada grippi!