📌 Alustasime esmaspäeval, 27.05 täiesti uut paikkondlikku identiteeti mõtestavat kursust "Mina, minu juured ja Võrumaa", mis on mõeldud meie G1 õpilastele ning toimub terve nädal. Kursust valmistati ette koostöös Võrumaa Arenduskeskusega.
💙 Nädala jooksul mõtestame koos noortega oma suhet Võrumaa, sh Setomaaga, uurime, mis on kohalik identiteet ehk hindätiidmine ja milliseid kihte sel olla võib. Küsime selle järele, milliste väljakutsetega silmitsi seisame, orienteerudes erinevate väärtusilmade vahel. Kuidas hoida paikkondlikku identiteeti? Kuidas väärindada Võrumaad praegusele noorele?
💙 Kursusesse panustab hulgaliselt kohalike juurtega inimesi, kes jagavad oma lugu, viivad läbi töötube ning linnaretki, lubavad piiluda oma ettevõtete tagatubadesse.

📆 1. PÄEV (27.05.2024) - „Minu Võrumaa ja mina selle sees“.
Ülevaatlikult avas teemat võroke Triinu Laan. Oma juurtest ja loo muusikuks kujunemisest rääkis pianist Johan Randvere. Filmirežissöör Anna Hints kõneles sellest, kuidas juurtest ammutada jõudu ning juurte pealt luua, mis on loomise vägi ja kuidas jõuda iseenda väeni? Ajakirjanik Mirjam Mõttus rääkis sellest, milliseks trumbiks võib kujuneda oma kultuuriruumi väärtustamine ja selle oskuslik rakendamine enda igapäevaellu. Ta jagas noortega oma elu kolme karmi õppetundi edasiliikumiseks. Tallinnast Setomaale kolida otsustanud Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp jagasid oma õppetunde ja õnnestumisi ettevõtjatena.

Vaata pilte kooli galeriist.