📌 Alustasime esmaspäeval, 27.05 täiesti uut paikkondlikku identiteeti mõtestavat kursust "Mina, minu juured ja Võrumaa", mis on mõeldud meie G1 õpilastele ning toimub terve nädal. Kursust valmistati ette koostöös Võrumaa Arenduskeskusega.

/.../

📆 3. PÄEV (29.05.2024) - „Loodus ja keskkond, sh linnaruum“.
Päeva teemat avas Tartu Ülikooli bioloog Tuul Sepp, kes kõneles elupaikade kadumisest kui ühest tänapäeva maailma suurimast keskkonnaprobleemist. Selle pidurdamiseks tuleks looduslikke elupaiku kaitsta ja taastada kõikjal, kus selleks võimalusi on, sealhulgas ka linnades. Koos arutasime, kuidas õpilased saaksid aidata kaasa kohaliku looduse kaitsele linnakeskkonnas ning mida annab linnaloodus tagasi noortele ja teistele linnas elavatele inimestele. Võru linnaarhitekt Diana Vene tutvustas avaliku linnaruumi ja linnaplaneerimise olulisi aspekte, millised on olulised kvaliteedikriteeriumid, mis muudavad meie linnakeskkonna meeldivaks ja elamisväärseks. Uurisime, millises suunas meie linnaplaneerimine liigub ning kuidas me kõik saame oma häält ja mõtteid linna kujunemisse panustada. Pärast lõunat viidi noored temaatilistele linnaretkedele: linn, mis räägib lugusid (Aire Kokk), linnaloodus geograafi pilgu läbi (Kaia Tamm), linnaökoloogia (Marika Karden-Raud), Võru lemmikrajad (kirjanik Triin Katariina Tammert), Võru läbi aegade (Anu Koop), retk läbi Võru (arhitektuuri)ajaloo (Helle Laanpere).

Vaata pilte kooli galeriist.