Pressiteade 01.04.2023: Võru Gümnaasiumis valmis õpilasvarju prototüüp

Võru Gümnaasiumi õpilasfirma Shadow, kes on pikalt otsinud endale äriideed, jõudis uue innovatiivse toote prototüübini. Õpilasfirma hakkab õpilasvarju näol pakkuma toodet, mis pakub kaitset nii koolielus ettetulevate tormituulte kui välismaailma intensiivse surve eest.

Märtsikuine Võrumaa gümnaasiumide ja kutsekooli ühine õpilasvarjutamise nädal osutus Võru Gümnaasiumi jaoks ülimenukaks, koolipere suurenes nädala jooksul 92 õpilase võrra. Kasvanud õpilaste hulk aga osutas erinevatele vajadustele, mille rahuldamisele hakkas õpilasfirma Shadow lahendusi otsima.

Kooli siseõuel hakkab olema statsionaarne ja automaatselt avanev õpilasvari. Varju saavad kasutada noored, kes soovivad näiteks Võru Gümnaasiumisse õppima tulla. Varju alla kogunevaid noori hakkavad gümnasistid julgustama üle oma varju hüppama ning üle kooli läve astuma.

Õpilasfirma toote klientideks võiksid olla ka Võru Gümnaasiumi vilistlased, kes seisavad teelahkmel, on segaduses ja mõtlevad, mida oma eluga peale hakata. Õpilasvarju all on suurepärased istumiskohad mõttetöö tegemiseks ning eneses selgusele jõudmiseks. Sobival hetkel võib sealt lahkuda ning julgelt maailmale vastu astuda.

Hoo sisse saanud õpilasfirma Shadow arendab ka mõtet õpilaslangevarjudest ning plaanib teha koostööd Eesti Langevarjuklubiga ja Lennuakadeemiaga. Tänu uudsele varustusele muutub õpilastele ja vilistlastele hüpete (eriti üle oma varju) tegemine tundmatusse märksa toetavamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.