EN Co funded by the EU POS

"ER65 "BioAware" Bioloogilise mitmekesisuse parandamine ja teadlikkuse suurendamine keskkonnakaitse vajalikkusest Eesti-Vene piiriäärsetel aladel. (Improving biodiversity and increasing awareness of environmental protection in regional centres in Estonian-Russian border area)

Projekti kaasrahastab "Projekti ER65 BioAware kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames".
Projekti periood: 18.04.2019-17.04.2022
Maksumus: 619 683 eurot, millest 90% on toetus ja 10 % on partnerite omafinantseering.
Võru linna tegevused projektis: 334 051,14 eurot, sh toetus 300 645,90 eurot ja omafinantseering 33 405,24 eurot.
Võru Gümnaasiumi tegevused projektis: 6616,86 eurot, sh toetus 5955,17 eurot ja omafinantseering 661,69 eurot.
Partnerid: Võru Linnavalitsus (juhtpartner), Võru Gümnaasium, Pihkva linna administratsioon, Pihkva Ökoloogia-Bioloogia Keskus.
Kaasatud partnerid: Võru Kesklinna Kool, Võru Kreutzwaldi Kool, Keskkonnaamet, Võru Järve Kool, Pihkva Humanitaar Lütseum, Erivajaduste keskus nr 1.
Projekti eesmärk: suurendada inimeste teadlikkust keskkonnakaitse ja energiasäästliku käitumise vajalikkusest ning luua piiriäärsetesse piirkonnakeskustesse atraktiivne bioloogiliselt mitmekesine ja keskkonda hoidev linnaruum.
Projekti raames toimuvad keskkonnateemalised üritused nii Võru kui Pihkva linnas. Nii Võru linnas Koreli oja kaldale kui ka Pihkva linnas Mirošhka jõe kaldaalale rajatakse mitmekülgne õuesõppe ja rekreatsiooniala. Lisaks viivad noored läbi keskkonnateemalisi uurimustöid või kunstiprojekte ning parimaid neist esitletakse projekti lõpuüritusel ehk noorte teaduskonverentsil.
Projekti tulemus: Inimesed, eelkõige noored teadvustavad keskkonnakaitse vajadust ning on teadlikumad linnakodanikud, kes hoiavad linna looduskeskkonda.

- DG REGIO koduleht – alates 1 .01.2020:

Lisainfo: arendusnõunik Tiina Hallimäe, 7850922 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Antud väljaanne valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt Võru Gümnaasium ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.

Toimunud tegevused:
Bioloogilise mitmekesisuse praktikum Ähijärvel
Praktiline töö "Pildistamine projekti "BioAware" jaoks" (Kristin Kari)
Istutustalgud Koreli kaldaalal
Õpilasesindus maailmakoristuspäeval
Mati Kaal Võru Gümnaasiumis "Linnud, loomad linnas"
Uurimistöö "Koreli oja vee kvaliteedinäitajad" (Liilia Varrik)
Õpilasesindus maailmakoristuspäeval 2020
Õppeprogrammide ja -vahendite katsetamine Koreli oja ääres 29. septembril 2020. Katses osales 29 õpilast, neid juhendas Anneli Ehlvest
Keskkonnateemaline kunstiprojekt ehk performance Koreli oja kaldal
Töötuba Koreli oja kaldal "Kuidas toituda - otsustusprotsessis?" Tegevus toimus valikainete nädala raames, osales 9 õpilast
Keskkonnaspetsialisti Helen Kivisilla loeng "Linnaökoloogia" 23. novembril 2020. Tegevus toimus valikainete nädala raames, osales 9 õpilast
Bioloogilise mitmekesisuse praktikum Ähijärvel 11 L klassiga
Bioloogilise mitmekesisuse praktikum Ähijärvel 10 L klassiga
Uurimistöö "Installatsioon Koreli oja äärsest prügist " (Kätlin Veddel)

09. septembril 2021 toimus loengupäev sääskede ja inimeste kooselust, mida viis läbi putukateadlane Urmas Tartes. Loengus osales kokku 51 inimest (46 õpilast ja 5 õpetajat)
23. septembril 2021 osalesime noortega maailmakoristuspäeval
6. oktoobril 2021 valmis meie kooli hoovis keskkonnateemaline mandala

6. detsembril loengupäev, mida viis läbi looduses rändaja ja matkajuht Romet Vaino. Loengus osales 89 inimest.

13. detsembril toimusid töötoad, mille teemaks oli "Aialinnud ja nende toitmine". Töötubades osales kokku 48 inimest.

17. jaanuaril 2022 toimus loengupäev looduse ja inimese suhtest, mida viis läbi saatejuht ja looduse sõber Sander Loite.

12. aprillil 2022 toimus loengupäev "Rohepesu", mida viis läbi Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringist Amaranta Põld.