Võru linna aasta õpetaja on Silja Otsar

Neljapäeval, 3. oktoobril toimus Kandles Võru linnavolikogu esimehe ja linnapea vastuvõtt linna koolide õpetajatele ja õpetajate abilistele. Aasta õpetaja tiitel anti üle Võru Gümnaasiumi muusikaõpetaja Silja Otsarile.

Vastuvõtul tunnustati õpetajaid, kelle õpilased saavutasid 2023/24. õ.a toimunud akadeemilistel olümpiaadidel esikoha ning kuulutati välja Võru linna aasta õpetajad 2024.

Silja Otsar on panustanud kooli uue õppekava arendustegevustesse, osaledes nii paikkondlikku omapära käsitleva Võru kursuse kui õppemooduli „Mõtte lugu – mõttelugu“ ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Ta koostas kord kuus toimuvale kaunite kunstide viktoriinile „Bumerang“ väga huvitavaid küsimusi. Valikainete nädalatel valmistas ette erinevad kontsertkavad ning osales traditsiooniliste kooli ürituste muusikalisel korraldamisel, näiteks õpetajate päev, jõuluaktus, viimase koolikella aktus ning 11. klasside lennupäeva ja ekvaatoripeo ettevalmistused. Kooli segakoor õppis tema juhendamisel selgeks kavatäie võrukeelseid laule ja osales laulupeol Uma Pido.

Tema üheks suuremaks ettevõtmiseks võib pidada noorte segakoori projekti Tartu 2024 ürituste hulka kuuluvas Kambja Kooriakadeemias, mille terviklik kontsertetendus „Südame suvi“ kanti ette avalikel etendustel Võru pangamaja saalis ja Kambjas. Väljaspool kooli on ta tegev erinevate kontsertkavade muusikajuhina.

Aasta õpetaja konkurssi korraldatakse Võrus 17ndat aastat. Konkursiga soovib linn tähtsustada õpetaja rolli, tõsta esile edukate pedagoogide tegevust ning tunnustada Võru linna koolide, huvikoolide ja lasteaedade õpetajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isikuteks ning kelle tegevus on positiivselt mõjutanud haridusasutuste, Võru linna ja piirkonna arengut.
Kandidaate said esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud.

Tunnustuse said ka õpetajad, kelle õpilased said akadeemilistel olümpiaadidel esikoha. Tunnustuse said õpetajad Piret Hordo, Kaia Tamm, Vesta Pille, Kaja Kenk, Marika Kardne-Raud, Galina Nosova, Marika Lepp, Merit Süving ja Reet Järvpõld.

Fotod: Aigar Nagel