Võru Gümnaasium tähistas kümnendat sünnipäeva

Eile, 1. oktoobril, tähistas koolipere Võru Gümnaasiumi 10 aasta täitumist ühise aktusega. Aktust modereeris MÕISNIK Lasse Rihard Sissas, kõne pidas koolidirektor Karl Kirt ning lauludega esinesid erinevad solistid ning lauluga „Elukoor“ esines Võru Gümnaasiumi segakoor. Aktus oli ülesehitatud tagasivaatele kümnele tegutsemisaastale ning edasivaatega tulevikku.

„Meie loo üks peatükk on lõpule jõudnud ja alanud teine. On loomulik, et jääme paljut igatsema ja tunneme ärevust uue ees.  Mõtted ja tunded on laiali. Ühtaegu hoiame kinni ja laseme lahti.  Ent meil on põhjust olla tänulik rikkaliku, sisuka ja tähendusliku loo eest. Selle toel läheme julgelt vastu uut peatükki kirjutama.“

Aktuse lõpus süüdati sünnipäevatordil kümme küünalt, lauldi sünnipäevalaulu ning seejärel siirduti üheskoos torti sööma. Igale klassile oli valmistatud oma personaalne tort.

Võru Gümnaasiumi juubeliaasta tähistamine toob kevadel kokku ka vilistlased, kui 7. märtsil toimub vilistlaste kokkusaamine Võru Gümnaasiumis.

Palju õnne, kallis Võru Gümnaasium!

Fotod: Henri Ausin

Rohkem fotosid leiab meie galeriist.

Võru Gümnaasiumi direktori kõne 1. oktoobril 2024

Lugupeetud koolipere, austatud külalised!

Täna on suur päev – tähistame Võru Gümnaasiumi 10. aastapäeva. Palju õnne meile kõigile, kes te olete olnud osa sellest teekonnast ja aitate iga päev meie kooli lugu edasi kirjutada.

10 aastat tagasi kirjutati taas üks peatükk Eesti haridusmaastiku ambitsioonikast plaanist – luua riigigümnaasiumite võrgustik üle Eesti. Järjekord jõudis Võru Gümnaasiumini. See teekond Eestis pole olnud lihtne ülesanne. See on muutnud kogukondade traditsioone ja harjumuspärast elukorraldust ning toonud kaasa küsimusi ja kahtlusi. Kas see on õige otsus? Kas oleme õigel teel?

Muutused on alati väljakutsuvad, kuid need on ka vajalikud. Iga eduloo taga on suur annus visiooni ja unistusi, julgus võtta riske, kannatlikkus raskuste ees, loovus, koostöövaim ja paindlikkus. Ka kriitika ja tagasiside on muutuste teekonna lahutamatuks osaks. Võru Gümnaasiumi loomine ei ole olnud lihtne muutus, aga sellest on sündinud midagi erakordset – maakonnakeskuse gümnaasium, mis on saanud kvaliteetse hariduse lipulaevaks.

Täna, kui vaatame tagasi, näeme, et see otsus on ennast õigustanud. Need kümme aastat on olnud väärtuslikud, täis kasvu ja edusamme. Meie kooli ja siinsete õpilaste ning õpetajate saavutused räägivad enda eest. Loodud on süsteem, mille keskmes on noored ja nende tulevik. Oleme panustanud haridusse, mis ei unusta ka kodukandi juuri ning annab noortele tugevad oskused ja väärtused, millega elus hakkama saada.

Kuid vaatamata tehtud tööle ja saavutustele ei tohi me jääda mugavustsooni. Kuigi minevikust saame väärtuslikke õppetunde, ei tohi see meid peatada. Meie üks eripäradest seisneb kiiresti muutuvas kooliperes – igal aastal tervitame ligi 90 uut koolipere liiget ja suve alguses saadame teele suure osa oma juba armsaks saanud kooliperest. Iga uus liige toob endaga kaasa uued kogemused ja mõttekäigud, aga ka väljakutsed, mistõttu peame ise kogu koolina valmis olema muutustega kohanemiseks, aga mitte ilmtingimata lõputuks kohandumiseks.

Mõnikord lööb liigne kohandumine jalad alt ära. Me pole ühiskonnana kohandunud lõplikult mitmete võõrmõjudega ja oleme kannatlikult, isegi jonnakalt jätkanud oma kultuuri, keele, teadmiste ja põhimõtete hoidmist. See tagab selle, et muutused ei oleks fataalsed, lõplikud ja ennast ära unustavad. Nii ka koolis nõudes järjekindlalt üksteiselt teatuid standardeid, et sellega saavutada meie visiooni – tugev haridusvundament, koos tugevate kodukandi juurtega, mis tagab hüppelaua tulevikuks.

Tulevik ehk praegusajale järgnev ongi pisut hirmutav. Seda enam, et elame nii riiklikult, kui tegelikult kogu maailmas ülimalt keerulises ajas, kuid jätkuvalt elame ühes turvalisimais ja võimaluste rohkemais hetkes läbi aegade. Tuleviku väljakutsetega saavad paremini hakkama need, kes saavad endale alla väga hea põhja, laias spektris teadmised ja oskused. Paindlikud, ennastjuhtivad ja tulevikku sihteseadvad löövad selles ebakindlas, aga võimaluste rohkes elus läbi.

Seega, on mul hea meel, et 10 aasta jooksul on üles ehitatud kool, kus ühel noorel inimesel on võimalus läbi oma ala absoluutsete tippude õppida, arenda ja kasvada. Kadestan, teid noored, et teil on selline võimalus.

Siiras tänu kõigile, kes on aidanud ehitada üles Võru Gümnaasiumit. Teie töö ja pühendumus on muutnud meie kooli selliseks, nagu see täna on – keskkonnaks, mis toetab noori ja valmistab neid eluks ette.

Vaadakem tulevikku sama julgelt ja kindlalt. Meid ootavad ees uued muutused, uued väljakutsed ja võimalused. Oleme valmis nendega silmitsi seisma ja edasi liikuma. Ja seda ikka üheskoos.

Palju õnne, Võru Gümnaasium! Palju õnne meile kõigile!