Võru Gümnaasium on elurõõmus, asjalik teejuht. Meie õpikeskkond ning süsteemne lähenemine toetab iga meie koolis õppiva noore õpiteed ja inspireerib pidevalt arenema. Meie kool loob ainulaadse võimaluse omandada akadeemiliselt kõrgel tasemel gümnaasiumiharidus samal ajal tugevdades sidet oma kodukoha juurtega.

Juured, mis tõukavad takka!

Tõeliselt piiritud võimalused avanevad siis, kui pidevat teadmistejanu ja tugevat haridusvundamenti toetab kodukoha pärand ja juured. Soovime, et meie õpilastest saaksid õnnelikud ja eneseteadlikud inimesed, kes märkavad oma teekonnal võimalusi, teevad teadlikke valikuid ning võtavad vastutuse. Selliseks edukaks tulevikuks annavad hoogu juurde kodukoha identiteet ja juured. Meie õpilased on Võru pärandi tundjad ja kandjad igal pool, kuhu nad oma elus edaspidi jõuavad. Kodukandi juured on neile teel eeliseks ja tugevuseks. Need on juured, mis ei hoia tagasi, vaid tõukavad takka!

Miks on juured olulised?

Juured on võimsatele puudele elujõu allikas ja kindlaks toeks. Usume, et samasugust allikat ja tugevat jalgealust vajab ka iga inimene. Ammutame jõudu ja enesekindlust nii uutest teadmistest, oskustest ja hoiakutest kui ka kodukoha pärandist ja identiteedist. Erinevalt puudest ei hoia need juured meid ühe koha peal paigal, vaid ulatuvad igale poole, kuhu oma eluteel jõuame. Iga õpitud tarkus, tehtud valik ja uus kogemus lisab nendele juurtele mõne olulise haru ning armastus ja austus oma kodukandi vastu toidab nende elujõudu. Kasvatame juured, mis tõukavad takka.

Meie väärtused

hoolivus

süsteemsus

pingutus

turvalisus

areng

Võru juured

Meie kompass

Ehk põhisuunad, mille poole kõik püüdlevad

Töötajad on kirglikud eksperdid, kes innustavad ja toetavad igat õpilast.

Kaasaegne ja mitmekesine õpikeskkond toetab õppimist ja õpetamist ning pidevat arengut.

Kool on avatud ja turvaline keskkond, kus iga koolipere liige tunneb end hoituna.

Õpe on kvaliteetne, valikurohke ja toetatud, et aidata kaasa õpilaste eneseteostusele isiklikus elus, töös ja ühiskonnas.

Meie kaleidoskoop

Mõtestatud valikud, millest sünnivad võimalused

Süsteemne lähenemine võimestab õpet, toetab valikuid ja vastutust ning suhteid.

Mentorlus aitab õpilastel avastada ja arendada oma potentsiaali.

Kodukoha pärandi ja juurte väärtustamine on enesekindla ja eneseteadliku inimese ankur, millest ammutada inspiratsiooni.

Teadmistejanu ja õppimisoskus on väärtused kogu eluks.

Missioon

Oleme avatud, akadeemiline ja mõtestatud valikuid pakkuv piirkonna haridustempel, kus väärtustatakse pingutust, häid suhteid ja soovi pidevalt edasi arened.

Visioon

Tugev haridusvundament koos kodukandi juurtega on kindlaks alustalaks ja hüppelauaks elus edasi.