26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. See sai alguse 1998. aastal kodanikupäeva aumärkidega tunnustamise traditsioonist. Kodanikupäev on mõeldud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. See on üleriigiline tähtpäev, mis toetub eelkõige kohalikule algatusele ja on enamjaolt teabepäev. Kodanikupäev ühes iseseisvuspäeva ja võidupühaga aitab kaasa isamaalisuse ja riikluse hoidmisele Eesti elanikkonna hulgas. Kodanikupäeva eesmärk on teadvustada kodanikuks olemist ja tõsta selle väärtust. 2016. aasta kodanikupäeva moto on „Uusi horisonte luues”, mis viitab mõtteavarusele ja ühiskonna arendamiseks vajalike teadmiste olulisusele.

Kodanikupäeva tähistamiseks toimub 30. novembril kell 14.40 Võru Gümnaasiumi õpilastele kooli aulas tund "Uusi horisonte luues". Üritust juhib Sander Lebreht.