Käisime Võru Gümnaasiumi noorte segarahvatantsurühmaga Hopser 30. juunist 4. juulini külas Võru sõpruslinnas Iisalmis. Seal toimusid Ylä-Savon noorsoo-organisatsioonide liidu 64. maakondlikud pidustused. Külastuskäigu raames võtsime osa mitmetest huvitavatest üritustest, tutvusime Soome kultuuriga. Pidustuste ajal elasime kohalikes peredes.
Viie päeva jooksul esinesime koguni seitsmel korral. Väga palju inimesi vaatas meid linna keskel asuval laadaplatsil ning sealne vaatajaskond võttis meid äärmiselt soojalt vastu. Publiku lemmiktantsuks sai poiste Härjatants, meile endile meeldisid Mulgi polka ja Naljapolka. Külastasime ka kahte hooldekodu ning loodame siiralt, et suutsime oma tantsudega nende elanike päeva veidike rohkem rõõmu ja päikest viia. Lõpupidustused toimusid Mansikkaneemel vabaõhulaval ning meil oli võimalus esineda koos Soome rahvatantsurühmadega. Publiku vastuvõtt oli erakordelt soe - esinemise lõppedes aplodeeris rahvas püsti seistes.
Peale tantsimise nägime Soomes muudki huvitavat. Meile korradas vastuvõtu Iisalmi linnapea Jarmo Ronkainen, lisaks võtsime osa jumalateenistusest Kusta Adolfi kirikus, kus kõlasid vaimulikud rahvalaulud. Kangelaskalmistul mälestasime sõjas langenuid sõdureid.
Juhuse tahtel toimusid samal ajal Sonkajärvil Wife Carrying World Championships ehk Naisekandmise maailmameistrivõistlused. See omamoodi võistlus on alguse saanud just sellest väikesest maakohast. Hopserist osales maailmameistrivõistlustel koguni kaks paari: Teodor ja Reili ning Kaia ja Sander. Pinevas võistluses saavutasid Teodor ja Reili 23. ning Sander ja Kaia 32. koha. Kokku võistles 0,2535 km pikkusel distantsil 41 paari 11 riigist.
Päikeselised päevad täis tantsu ja huvitavaid kohtumisi möödusid kiirelt. Saime juurde uusi sõpru ning õppisime lähemalt tundma ka oma tantsukaaslasi.

Kooli tantsurühm Hopser tänab Võru Linnavalitsust, Võru Vallavalitsust ja AS Rauameistrit, tänu kellele see meeldejääv reis teoks sai. Eriline tänu kuulub Jorma Kajanusele, kes meie eest Iisalmis veedetud päevade ajal isalikult hoolitses.

Naisekandmise video (Teodor ja Reili)


Kadi Kuus
Tantsurühm Hopser liige

IMG 4518