Periood

• Vaheajad. Õppeaastas on viis vaheaega: sügis-, jõulu-, talve-, kevad- ja suvevaheaeg. 5 vaheaega võimaldab õppekoormust võrdsemalt jagada ning on õpilas- ja õpetajasõbralik. Õppeaasta jaotumisest on lehekülje all toodud illustreeriv joonis.

• Tunni pikkus ja tundide arv. Tunnid algavad kell 8.30 ja üks tund on 75 minuti pikkusega, 1 kursus = 2 x 75-minutilist tundi nädalas ühe perioodi jooksul. Ühel koolipäeval toimub 4-5 tundi. Õppetundidele lisanduvad klassijuhatajatund ja vajadusel järelevastamised ("Õnnetund"). Klassijuhatajatunni ajal korraldatakse ka ülekoolilisi külalisloenguid ja muid tegevusi. Näidistunniplaan perioodi 1.-9. nädalal:

Tunniplaan

• Hindamine. Kursuse- ja kooliastmehinde andmisel õpitulemustele kasutatakse kohustuslike- ja suunakursuste korral viiepallisüsteemi. Valikkursuste (va A2-võõrkeel) puhul kasutatakse "arvestatud" või "mittearvestatud" hinnangut.

• Õppesuunad (alates 2015/2016. õppeaastast vastuvõetud õpilastele). Võru Gümnaasiumis on võimalik õpinguid jätkata kolmes õppesuunas: reaalsuund, loodussuund, humanitaarsuund. Reaalsuunas omandab õpilane lisateadmised matemaatikast, informaatikast, füüsikast, joonestamisest ja majandusest. Loodussuund on mõeldud õpilasele, kes soovib saada enam teadmisi loodusainetes (keemia, bioloogia, geograafia, füüsika). Humanitaarsuuna moodustavad sotsiaalained ning keeled: usundiõpetus, filosoofia, ajalugu, eesti keel ja kirjandus ja B1-võõrkeel (vene keel/saksa keel). Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi tegevuse lõpetamisel 2015. aastal Võru Gümnaasiumisse üle tulnud õpilased jätkavad õpinguid õppesuundadel õppekava järgi, millel nad Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumisse õppima asusid.

• Võõrkeeled. B2 keeleoskustasemel (põhikoolis üldjuhul A-võõrkeel) on võimalik õppida inglise keelt, B1 keeleoskustasemel (põhikoolis üldiselt B-võõrkeel) on võimalik õppida vene või saksa keelt. Õpilaste piisava huvi korral pakume võimaluse korral võimalust alustada prantsuse, saksa, vene, hispaania ja soome keele õppimisega (A1-A2 keeleoskustasemel võõrkeel).

• Valikained. Iga perioodi lõpus toimub ülekooliline valikainete nädal, mille jooksul on võimalus igal õpilasel arendada oma oskusi ja teadmisi huvipakkuvas valdkonnas. Nädala jooksul õpib õpilane ühte valikainet (st õppeaastas kokku kolme erinevat valikainet, va 12. klass). Valikaineid õpetavad Võru Gümnaasiumi õpetajad ja koostööpartnerid. 2016/2017. õppeaastal oli õpilastel valida ligi 50 erineva valikkursuse vahel. Valikainetele registreerumine toimub iga õppeaasta alguses.

Võru Gümnaasiumi õppetöö korraldust illustreeriv joonis:

Aasta joonis

Lisainfo ja küsimused: