Võru Gümnaasiumis töötab õpilasnõustaja Kadri Raag, kellelt saab ruumis 004 abi otsida esmaspäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Vajaduse korral ka muul ajal eelneval kokkuleppel. Samuti saab kirjutada Stuudiumisse sõnumi, kus lepitakse edasises kokku. Õpilasnõustaja eesmärgiks on nõustada õpilasi õppetöö ja vaimse tervisega seotud küsimustes. Lisaks saab tema käest saab uurida edasiõppimise võimaluste, tööturu ja karjääriplaneerimise kohta. Õpilasnõustaja ei räägi sinu murest teistele, ei anna arvustavaid hinnanguid ega diagnoosi.

Võru Gümnaasiumis töötab õpilasnõustaja Kadri Raag, kellelt saab ruumis 004 abi otsida esmaspäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Vajaduse korral ka muul ajal eelneval kokkuleppel. Samuti saab kirjutada Stuudiumisse või meiliaadressile sõnumi, kus lepitakse edasises kokku. Õpilasnõustaja eesmärgiks on nõustada õpilasi õppetöö ja vaimse tervisega seotud küsimuste ning olla toeks ka vanematele ning õpetajatele. Õpilasnõustaja ei räägi sinu murest teistele, ei anna arvustavaid hinnanguid ega diagnoosi.

Millal pöörduda õpilasnõustaja poole?

Ei ole olemas inimest, kel poleks kunagi muresid. Alati ei saa ega pea me kõigega ise hakkama saama. Miks pusida üksi lahenduste kallal, kui on võimalik kergemalt ja kiiremini nõuandeid ning toetust saada. Ära jää kunagi oma murega üksi! Tule ja räägi ning küsi nõu. Pöörduda võid ka siis, kui oled märganud, et keegi teine võiks abi leida. Kui mured liiga kauaks lahenduseta jäävad, siis on hiljem neid ka keerulisem lahendada.

Õpilasnõustaja ei räägi sinu murest teistele, ei anna arvustavaid hinnanguid ega diagnoosi. Ta on keegi, kellele jagada muret iseenda või lähedase osas ning üheskoos leida võimalusi olukorra lahendamiseks. Õpilasnõustaja on olemas nii õpilastele, vanematele kui ka õpetajatele.

Õpilasele
Tule ja räägi, kui:
- oled stressis;
- oled mures iseenda või lähedase pärast;
- on kadunud huvi, oled kurvameelne, tunned lootusetust või üksildustunnet;
- oled tihti mures, ärritunud, ärevil või pinges;
- väsid kiirelt, on probleeme une, mälu või tähelepanuga;
- soovid parandada enda suhtlemis- ja esinemisoskust ning -julgust;
- soovid näpunäiteid õppimise või muu eluvaldkonna efektiivsemaks muutmisel;
- planeerid ja soovid uurida keskkooli-järgseid tegevusi;
- soovid end inimesena paremini tundma õppida;
- sinu või lähedasega on juhtunud midagi ootamatut;
- oled kellegagi konfliktis;
- soovid muuta enda (halbu) harjumusi;
- ei ole kindel, mida mingi mõttega teha ja vajad lihtsalt ära kuulamist;
- soovid rohkem teada vaimsest tervisest või üldiselt psühholoogiast;
- sul on idee, mida UPT raames uurida või praktilist teha, kus võiksin olla juhendaja või suunata sobivaima juurde.

Vanematele ja õpetajatele
Õige aeg pöörduda õpilasnõustaja poole on siis kui:
- noore käitumine on muutunud;
- on tehtud kodu-kool koostööd, kuid mured püsivad;
- on iseenda või koduse eluga muresid, mis võivad mõjutada õpilast ka koolis;
- soovid lihtsalt mõnele oma küsimusele vastust.

Kasulikku

Õpilastele

Kui Sul on mure, siis uuri järgmisi linke:

• Rajaleidja.ee Siit leiad palju huvitavat, et uurida iseennast ja oma tulevikku planeerida.
  • Lahendus.net Kui Sul on mure, siis kirjuta noortele, kes Sind aitavad.
  • Lapsemure.ee Kui Sul on mure ja Sul ei ole kellegagi rääkida või kui Sa tahad midagi küsida, siis kirjuta siia.
  • Amor.ee Amor Internetinõustamine on Eesti Seksuaaltervise Liidu (ESTL) seksuaal- ja reproduktiivtervisealane infolehekülg. Anonüümne interneti teel nõu küsimise võimalus on mõeldud eelkõige kuni 24-aastastele noortele.
  • Kliinik.ee Siin saad küsida nõu arstidelt.
  • Tallinna Laste Turvakeskus
  • Perekeskus Sina ja Mina foorumist leiad noortele mõeldud foorumi.
  • Lasteabi
  • Kooli.ee
  • Usaldustelefonid: * 24h usaldustelefon: 126; * Psühholoogiline kriisiabi E-R kl 9-20: 6314 300; * Emotsionaalse toe telefon E-P kl 19-07: 6558 088
  • Tasuta psühholoogiline abi Tartus
  • Peaasi.ee

Vanematele ja õpetajatele

Kui otsid kohta, kuhu oma murega pöörduda:

Juhiseid edukaks õppimiseks

• Õpime õppima (Indrek Peil, Saaremaa Ühisgümnaasium)
    See lehekülg on loodud aitamaks efektiivsemalt õppida. Siit leiab teavet õppimise, mälu ja mõtlemise kohta ja siin saab ennast ka testida. Testitulemustele tuginedes soovitatakse, kuidas end arendada.
  • Tere tulemast kujundama oma õpioskusi! (Tartu Tervishoiukõrgkool)
    See lehekülg kirjeldab seda, mis on õppimine ning kuidas seda edukalt teha. Saad vastuse küsimustele, näiteks milline õppija sa oled või millised on sinu õpiharjumused. Leheküljel on ka erinevad testid.

Soovitused koolis hästi hakkama saamiseks

1. Ärka hommikul õigel ajal;
  2. Söö korralikult;
  3. Jõua enne tundide algust kooli;
  4. Ole tunnis kohal;
  5. Tee ise õpetaja antud ülesanded ära;
  6. Kirjuta olulisem üles;
  7. Puhka pärast tundi/tunde;
  8. Tee kodused tööd, mõtle möödunud koolipäevale;
  9. Tee sporti, liigu vabas õhus;
  10. Mine õigel ajal magama;
  11. Julge otsida abi, kui sul on raske.