„Tänased laureaadid näitavad taas kord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas Eesti paigas ‒ nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli,” ütles president Kersti Kaljulaid eile Kadriorus vabariigi presidendi kultuurirahastu 2017. aasta noore haridustegelase preemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes. 2017. aasta noore haridustegelase preemiad said Tartu Annelinna gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Maksim Ivanov, Anna Haava nimelise Pala kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tallinna reaalkooli keemiaõpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

„Väike rahvas peab tihti tegutsema mitme eest. Vaadates teie rolle õpetaja, koolijuhi, huvijuhi, isegi uue kooli rajajana, on selge, et ka teie panustate Eesti haridusellu mitme eest,” lausus president Kaljulaid. Laureaatide nimel kõnelenud Martin Saar ütles, et eestlased on hariduse usku rahvas. „Eestlaste usk haridusse tuleb meie kodudest, meie lähedastelt ja õpetajatelt. Tahan jagada meile osutatud tunnustust ka nendega ja ka meie õpilastega,” ütles Martin Saar.

Karmo Kurvits on Võru gümnaasiumi direktor ja õpetaja. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli, kus omandas sotsiaalteaduste magistrikraadi. Õpetajatööd alustas Karmo Kurvits 22-aastaselt Tartu kunstigümnaasiumis, viis aastat hiljem sai ta Võru riigigümnaasiumi asutamise võtmeisikuks. Kooli loojana on Karmo Kurvits olnud visionäär ja eeskuju, teinud mõtestatud valikuid, lähtudes kooli asukohast, kogukonnast ja selle eluolust. Ettevõtlusõpetajana on ta juhendanud umbes 50 õpilasfirmat, kellest üks tuntumaid on puidust käekellade tootja Wooch.

Allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei

Ühispilt laureaatidega. Foto Raigo Pajula