• Majandusolümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Rodny Verner Reeder 4.-5. koha.

  • Võrumaa noorte teatripäevadel tunnustati Andreas Palli, Kevin Marksi, Raido Zoppi ja Keity Johansoni näitlejapreemia eripreemiaga.

  • Lõuna-Eesti Eesti Meestelaulu Seltsi poiste solistide konkursil saavutas Andreas Pall II koha.

  • Piirkondlikul Eesti Meestelaulu Seltsi poiste solistide konkursil saavutas I koha Andreas Pall, II koha Risto Zopp ja III koha Raido Zopp.

  • Piirkondlikul saksa keele kõnevõistlusel saavutas Pärt Dolenko 2. ja Stella Mõttus 3. koha.

  • Inglise keele olümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Mirjam Leesalu 7. koha.

  • Üleriiklikul astronoomiaviktoriinil "Pulsar" saavutas 10. klasside arvestuses 12. koha Raido Kiss, 21. koha Karoli Ossip, 24. koha Art Kristjan Olesk, 26. koha Dzalil Abdullaev ja 27. koha Steven Kasuk. 11. klasside arvestuses saavutas 13. koha Joosep Aia, 14. koha Virkeli Viiberg, 23. koha Gert Rüütli, 24. koha Kristi Teder, 29. koha Helys Anette Piiritalo ja 30. koha Siiri Eosaar. 12. klasside arvestuses saavutas Gregor ploom 17. koha ja Martin Paap 27. koha.

  • Spordimälumängu "Bumerang" vabariiklikus voorus saavutas Võru Gümnaasiumi esindus 5. koha (koosseisus: Lauri Pähn. Raimond Vink, Rodny Verner Reeder, Joosep Aia).

  • Võru keele ja kultuuri olümpiaadil saavutas Marianne Kobin I koha ja Mirjam Vodi II koha.

  • Kirjandusolümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Mirjam Leesalu 7. koha.

  • Kaitseliidu meistrivõistlustel võrkpallis saavutas Võrumaa esindusega III koha Reili Jäädmaa.

  • Kirjandusolümpiaadi vabariiklikus voorus saavutas Mirjam Leesalu 9. koha.

  • Majandusolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas I koha Rodny Verner Reeder, II koha Emilie Laur, III koha Liis Kikas, 4. koha Lauri Pähn ja 5. koha Evelin Tarro.

  • Võru maakonna koolinoorte MV võrkpallis saavutas gümnaasiumineidude arvestuses I koha (koosseisus: Kelli Puusepp, Anete Lokk, Marit Ruuder, Annabel Huik, Emma-Marie Pihlap, Anna-Liis Mägi, Iiris Arumäe) ja II koha (koosseisus: Pille-Riin Ploom, Reili Jäädmaa, Kristi Teder, Melani Mai Kruuda, Leana Kull, Mai-Brit Soome, Linda-Loora Pruuli). Noormeeste arvestuses saavutati I koht (koosseisus: Lauri Lehiste, Priit Tigane, Martti Saarme, Mattias Saarme, Martti Klemets, Robi Zuts, Tanel Peelo) ja II koht ning I koht harrastajate seas (koosseisus: Reio Lõiv, Hardo Aste, Andreas Kaaver, Teodor Manivald Toomik, Joonatan Huma, Hardi Liimets, Rinaldo Must).

  • Kunstiõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas I koha Annabel Sulg ja II koha Stefani Vissel.

  • 1. märtsil toimunud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustel murdmaasuusatamises saavutas üldkokkuvõttes Võru Gümnaasiumi I koha! Individuaalselt saavutas noormeeste arvestuses Karel Nagel I ja Art-Kristjan Olesk II koha, Andre Viitkin 4. koha, neidude arvestuses Astrid Erik III ning harrastajate arvestuses Annabel Huik I koha. Segateatesuusatamises saavutati III koht (koosseisus: Astrid Erik, Annabel Huik, Karel Nagel ja Art-Kristjan Olesk).

  • 1. koolinoorte üleriigilistel meistrivõistlustel "Noorte luuleprõmm 2017" saavutas II koha Marcus Müürsepp.

  • Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas II koha Raimond Vink, 4. koha Liis Kikas ja 5. koha Markus Lensment.

  • Üleriigilisel füüsikavõistlusel "Kajakas" saavutas 10. klasside arvestuses 16. ja üldarvestuses 59. koha Karolin Ossip, 11. klasside arvestuses 4. ja üldarvestuses 21. koha Teodor Manivald Toomik, 6. ja 24. koha Mihkel Rauba, 7. ja 25. koha Joosep Aia, 9. ja 36. koha Gert Rüütli, 10. ja 38. koha Hardo Aste, 11. ja 39. koha Tanel Schönberg ning 13. ja 43. koha Rasmus Janson.

  • Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Joonas Halapuu, II koha Kristjan Piller, III koha Janari Pähn, 4. koha Otto Bruno Koobakene ja 5.-6. koha Lauri Pudersel ja Leana Kull. 11. klasside arvestuses saavutas I koha Martti Saarme, II koha Mihkel Rauba, 3.-4. koha Annabel Sulg ja Hardo Aste. 12. klasside arvestuses saavutas I-II koha Raimond Vink ja Lauri Pähn, 3.-4. koha Liivika Koobakene ja Rodny Verner Reeder.

  • Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Raido Kiss, II koha Ivo Allas ja Kaisa Vink, III koha Joonas Halapuu, Kadi Võro saavutas 4. koha. 11. klasside arvestuses saavutas I koha Berta Leibur, II koha Enely Ernits, III koha Liis Laul, 4. koha Joosep Aia, 5. koha Teodor Manivald Toomik ja 6. koha Teet Muiste. 12. klasside arvestuses saavutas I koha Martin Paap, II koha Raimond Vink, III koha Markus Lensment ja Kristin Räbovõitra, 4. koha Siim Koppel ja 5. koha Gregor Ploom. Raido Kiss on kutsutud bioloogiaolümpiaadi vabariiklikusse vooru!

  • 11. veebruaril toimunud Eesti õpilasfirmade laadal saavutas õpilasfirma Woodvibe (koosseisus: Signe Kallion, Laura-Anett Kreevalt) parima innovatsioonitoote eripreemia ja õpilasfirma Lightcube (koosseisus: Teodor Manivald Toomik, Joosep Aia, Mihkel Rauba ja Hardo Aste) UC Rendi eripreemia.

  • Inglise keele maakondlikul kõnevõistlusel saavutas I koha Otto Kitsik, II koha Mirjam Leesalu, III koha Kaisa Vink, 4. koha Devid Tšeprasov, 5. koha Rodny Verner Reeder ja 6. koha Evelin Tarro.

  • Inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas gümnaasiumiarvestuses I koha Mirjam Leesalu, II koha Evelin Tarro, III koha Otto Kitsik, 4.-5. koha Anette Aim ja Rodny Verner Reeder, 6.-8. koha Ave Allas, Kaisa Vink ja Silver Juss.

  • Võrumaa koolinoorte MV sisekergejõustikus saavutas TA vanuseklassis Kaisa Kahre I koha 60 m jooksus, Marianne Raha II koha kaugushüppes ja Leana Kull II koha kuulitõukes, PA vanusegrupis Mattias Saarme I koha kõrgus- ja kaugushüppes, II koha 60 m tõkkejooksus, Roomet Parv II koha 1000 m jooksus, TJ vanuseklassis Annabel Huik I koha kõrgushüppes ja 600 m jooksus, PJ vanuseklassis Rene Mõttus I koha kõrgushüppes, II koha kaugushüppes ja 4. koha 60 m jooksus, Erki Ernits I koha 60 m jooksus, kaugushüppes ja 60 m tõkkejooksus, Renalt Mäesaar I koha 200 m jooksus, II koha 60 m tõkkejooksus ja III koha 60 m jooksus.

  • Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 11. klasside arvestuses I ja gümnaasiumi üldarvestuses I koha Joosep Aia, 12. klasside arvestuses I-II koha ja üldarvestuses II-III koha Raimond Vink.

  • Emakeele olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10. klasside arvestuses III koha Karolin Ossip, 11. klasside arvestuses I koha Mirjam Leesalu ja II koha Marleen Kääpakaust, 12. klasside arvestuses Kristiina Kõrbe II ja Martin Papp III koha.

  • Keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10. klasside arvestuses I koha Raido Kiss, Ele Laks II koha ja Kadi Võro III koha. 11. klasside arvestuses saavutas I koha Enely Ernits, II koha Hain Zuppur ja III koha Marcus Müürsepp. 12. klasside arvestuses saavutas I koha Raimond Vink, Martin Paap II, Kätriin Mee III ja Gregor Ploom 4. koha.

  • Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel sisejalgpallis saavutas Võru Gümnaasiumi esindus I koha (koosseisus: Kristo-Davo Kons, Rene Sulg, Lauri Lehiste, Rasmus Janson, Robin Sander, Priit Tigane).

  • Vabariikliku informaatikaviktoriini Kobras I voorus saavutas Kaisa Vink 13. koha.

  • Riigikohtu 97. aastapäevale pühendatud tänuaktusel autasustas Riigikohtu esimees Priit Pikamäe õigusteemalise õpilastööde konkursi võitjaid – kokku tunnustati 9.–12. klasside arvestuses 19 õpilast. 12. klasside arvestuses saavutas suurepärase III koha Rene Sulg (juhendaja Kaja Kenk).

  • Kaitseliidu Võrumaa malev tunnustas Reili Jäädmaad "Aasta parim kodutütar 2016" tiitliga.

  • 10.detsembril toimunud Võru maakonna geograafiaolümpiaadil saavutas I koha Joonas Halapuu, III koha Raido Kiss, 4. koha Hain Zuppur ja 5. koha Raido Zopp.

  • 3. detsembril toimunud õpilasfirmade laadal "Pärnumaa Jõulud" tunnustati õpilasfirmat BrainTrain (koosseisus: Reili Jäädmaa, Kristi Teder, Mirjam Vodi) eriauhinnaga "kõige koolikasutuslikum toode".

  • MISA kodanikupäeva viktoriinil saavutas Raimond Vink piirkondlikus arvestuses II koha, Richard Kuklane III ja Liis Kikas 4. koha.

  • Võru maakonna vene keele olümpiaadil saavutas Liis Laul I koha.

  • 15. novembril Võru Spordikeskuses toimunud Võrumaa koolinoorte karikavõistlusel võrkpallis gümnaasiumiastmele saavutas Võru Gümnaasiumi III võistkond karikavõidu (koosseisus: Annabel Huik, Emma-Marie Pihlap, Anna-Liis Mägi, Martti Klemets, Tanel Peelo, Teodor Manivald Toomik, Gendra Piirisild), Võru Gümnaasiumi I võistkond I koha rahvaliiga arvestuses (koosseisus: Reio Lõiv, Hardi Liimets, Andreas Kaaver, Martti Saarme, Reili Jäädmaa, Eliisa Raag, Kristi Teder, Pille-Riin Ploom) ja Võru Gümnaasiumi II võistkond rahvaliiga arvestuses II koha (koosseisus: Anete Lokk, Marit Ruuder, Kelli Puusepp, Mai-Brit Soome, Lauri Lehiste, Priit Tigane, Joonatan Huma, Hardo Aste)

  • 4.-6. novembril Kirnas toimunud Noorte Kotkaste vabariiklikul laskevõistlusel saavutas Võrumaa Noorte Kotkaste esindusvõistkond II koha (koosseisus: Joosep Aia, Martin Oja, Toomas Kangro, Jarko Nassar). Kaitseliidu Võrumaa malevapealik avaldab käskkirjaga kiitust Joosep Aiale ja teistele võistkonnas osalenud noormeestele.

  • Kokkuvõttevõistlusel "Tuum" saavutasid Loretta Aganits ja Robert Metsik "parima võistkonna" eriauhinna.

  • 31. oktoobril toimunud vabariiklikul keemiavõistlusel "Kolb" saavutas Võru Gümnaasiumi esindus 6. koha (koosseisus: Liis Kikas, Evelin Tarro, Raimond Vink).

  • TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi kooliteemaliste uurimistööde konkursil "Kooliajalugu uurima!" saavutas Laura Kall gümnaasiumiastmes I koha. Uurimuse pealkiri "Jaanimäe spordibaasi lugu 1971-2011".

  • 19. oktoobril toimunud Võru maakonna karikavõistlustel korvpallis saavutas Võru Gümnaasiumi esindus 10-12. klassi noormeeste arvestuses I koha (koosseisus: Martti Klemets, Tristan Krillo, Marcus Müürsepp, Hardi Liimets, Janari Pähn, Tanel Peelo, Henry Siilsalu, Gert Rüütli).

  • 30. septembril toimunud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustel valikorienteerumises saavutas gümnaasiumi neidude arvestuses 6. koha Kristina Haug ja gümnaasiumi noormeeste arvestuses Lauri Pähn I koha.

  • 29. septembril toimunud Võru maakonnda koolinoorte sügisesel maastikujooksul saavutas TA vanuseklassi 500m jooksus 4. koha Marianne Raha, PA vanuseklassi 1000m jooksus I koha Robin Sander ja 6. koha Janari Pähn. PA vanuseklassi 3000m jooksus saavutas II koha Roomet Parv ja 4. koha Raido Kiss. PJ vanuseklassi 1000m jooksus saavutas II koha Virko Värnik ja 5. koha Devid Tšeprasov. PJ vanuseklassis saavutas 3000m jooksus I koha Jürgen Külm.

  • 21.septembril toimunud Võru maakonna koolinoorte MV 10.-12.klasside noormeeste jalgpallis saavutas II koha Võru Gümnaasiumi I võistkond (koosseisus: Rene Sulg, Kristo-Davo Kons, Hardo Aste, Robin Sander, Priit Tigane, Lauri Lehiste, Otto Bruno Koobakene, Rasmu Janson, Teodor-Manivald Toomik) ja 5. koha Võru Gümnaasiumi II võistkond (koosseisus: Joonatan Huma, Martti Klemets, Karel Zekker, Markel Malva, Sulo Soe, Marten Mark, Mattias Huma, Joosep Ivask).

  • 14. septembril toimunud Võrumaa koolinoorte meistrivõistluste teatejooksus saavutasid Võru Gümnaasiumi võistkond 4x100m TA vanuseklassis I koha (koosseisus: Kaisa Kahre, Ethel Moks, Marleen Kääpakaust, Annabel Huik) TJ vanuseklassis II koha (koosseisus: Laura Kall, Käthrin Kaurson, Annabel Reilson, Mariken Piir), PA vanuseklassis (koosseisus: Rene Mõttus, Erki Ernits, Renalt Mäesaar, Oscar Hoole) I koha, PJ vanuseklassis (kooseisus: Raimond Vink, Rodny Verner Reeder, Deivid Tšeprasov, Rene Sulg) I koha ja II koha (kooseisus: Robin Talisaar, Virko Värnik, Andreas Pall, Joonatan Huma). Väike rootsi teatejooksus saavutati I koht TA vanuseklassis (koosseisus: Ethel Moks, Marleen Kääpakaust, Annabel Huik, Marianne Raha) ja PA vanuseklassis (koosseisus: Rene Mõttus, Erki Ernits, Renalt Mäesaar, Roomet Parv). TJ vanuseklassis (koosesisus: Laura Kall, Mariken Piir, Pille-Riin Ploom, Annabel Reilson), PJ vanuseklassis (koosseisus: Rodny Verner Reeder, Rene Sulg, Raimond Vink, Deivid Tšeprasov) II koha ja PJ vanuseklassis (koosseisus: Joonatan Huma, Robin Talisaar, Virko Värnik, Andreas Pall) III koha.