Alates tänasest, 26. septembrist asub koolis tervisekabineti ukse kõrval automaatne AED elustamisaparaat. Seade on kaasaskantavas kotis, kuhu on pakitud ka vajalikud elektroodid ja mask kunstliku hingamise tegemiseks. Lisaks on kotti paigutatud väike esmaabipaun, kus on näiteks käärid riiete eemaldamiseks rindkerelt.

AED aparaati võivad kasutada kõik. See tähendab, et erialaharidust pole vaja ja iga inimene saab selle abil elustamisega hakkama. Järgida tuleb seadme eestikeelseid hääljuhiseid ja tegutseda. Aparaat taastab vajadusel normaalse südamerütmi ja võib päästa inimese elu.

Üha enam ettevõtteid ja avalikke asutusi on paigaldanud endale AED aparaadi. Oleme üks esimesi koole (kui mitte päris esimene kool) Eestis, kes on paigaldanud oma õppehoonesse AED aparaadi. Hoolime oma inimestest ja oleme valmis neid vajadusel aitama.